12 کار ساده ای که می توانید انجام دهید تا امنیت آنلاین تری داشته باشید

آیا شما DMV ممکن است همه اطلاعات شخصی شما را بریزد؟ این پارانوئید نیست ؛ منطقی است تخلفات سطح بالا می تواند اتفاق بیفتد و اتفاق می افتد و برای جلوگیری از آنها نمی توانید کاری انجام دهید. اما حملات دیگر به امنیت و حریم خصوصی شما نزدیکتر به خانه است. وقتی یک روز می نشینید تا رمان خود را کار کنید ، ممکن است تمام فصل های موجود را که توسط باج افزار رمزگذاری شده است ، پیدا کنید. همچنین ممکن است به سیستم بانکی آنلاین خود وارد شوید و یک تراز صفر بزرگ چربی را ببینید ، زیرا یک Trojan سرقت داده ، اعتبار شما را به دست آورد. در سمت روشن ، می توانید دفاع شخصی خود را در برابر این مشکلات محلی قرار دهید.

ایمن تر کردن دستگاه ها ، هویت آنلاین و فعالیت های شما واقعاً تلاش زیادی نمی کند. در واقع ، چندین نکته در مورد اینکه شما برای داشتن امنیت بیشتر در اینترنت می توانید انجام دهید ، کمی بیشتر از عقل سلیم است. این نکات برای داشتن امنیت بیشتر در زندگی آنلاین به ایمن نگه داشتن شما کمک می کند.

1. یک آنتی ویروس نصب کنید و آن را به روز کنید

ما به این نوع نرم افزار آنتی ویروس ، اما دفع ویروس های رایانه ای واقعی تنها قسمت کوچکی از کارهای آنها است. Ransomware پرونده های شما را رمزگذاری کرده و برای بازیابی آنها درخواست پرداخت می کند. برنامه های اسب تروا مانند برنامه های معتبری به نظر می رسند ، اما در پشت صحنه آنها اطلاعات خصوصی شما را می دزدند. ربات ها رایانه شما را به یک سرباز در ارتش زامبی تبدیل می کنند ، آماده حمله به انکار خدمات ، یا پخش هرزنامه ، یا هر چیزی که دامداران ربات دستور می دهد. یک آنتی ویروس موثر در برابر این و بسیاری از انواع دیگر بدافزارها محافظت می کند.

در تئوری ، می توانید محافظت از آنتی ویروس خود را تنظیم کرده و فراموش کنید ، اجازه دهید در پس زمینه هم صدا شود ، به روزرسانی ها را بارگیری کند و موارد دیگر در عمل ، هر از چند گاهی باید آن را جستجو کنید. اکثر برنامه های آنتی ویروس وقتی همه چیز خسته کننده است ، یک بنر یا نماد سبز رنگ نشان می دهند. اگر برنامه کمکی را باز کردید و زرد یا قرمز دیدید ، دستورالعمل ها را دنبال کنید تا مسائل به حالت قبل برگردد.

ممکن است فکر کنید ، صبر کنید ، آیا آنتی ویروس در ویندوز تعبیه نشده است؟ نه تنها Microsoft Windows Defender Security Center در سیستم عامل پخته شده است ، هنگامی که هیچ گونه آنتی ویروس دیگری را شناسایی نمی کند ، به طور خودکار محافظت را به عهده می گیرد و هنگام نصب محافظت از شخص ثالث ، به همان صورت به طور خودکار کنار می رود. مسئله این است که این آنتی ویروس داخلی فقط با بهترین راه حل های شخص ثالث مقایسه نمی شود. حتی بهترین های رایگان نیز بسیار بهتر از Windows Defender هستند. به آن اعتماد نکنید ؛ می توانید بهتر عمل کنید.

چه یک آنتی ویروس ساده انتخاب کرده باشید و چه مجموعه امنیتی ، باید هر ساله آن را تمدید کنید. بهترین شرط شما ثبت نام در تمدید خودکار است. با برخی از محصولات امنیتی ، انجام این کار تضمین بدون بدافزار را امکان پذیر می کند. اگر تمایل به تغییر کالای دیگری دارید همیشه می توانید بعداً انصراف دهید.

یک چیز دیگر. اگر آنتی ویروس یا مجموعه امنیتی شما دارای محافظت از باج افزار نیست ، افزودن را در نظر بگیرید یک لایه محافظ جداگانه بسیاری از برنامه های خاص باج افزار کاملا رایگان هستند ، بنابراین دلیلی ندارد که چند مورد از آنها را امتحان نکنید و یکی از موارد مناسب خود را انتخاب کنید. 12 Things to Be More Secure - Ransomware

ia

بسیاری از برنامه ها و تنظیمات عالی به محافظت از دستگاه ها و هویت شما کمک می کنند ، اما فقط در صورت استفاده صحیح از آنها می توانند ارزشمند باشند. برای دریافت حداکثر قدرت محافظتی از این ابزارها ، باید ویژگی ها و تنظیمات آنها را درک کنید. به عنوان مثال ، تلفن هوشمند شما تقریباً به طور قطع شامل گزینه ای برای یافتن آن در صورت گم شدن است و حتی ممکن است آن را روشن کرده باشید. اما آیا شما به طور فعال آن را امتحان کرده اید ، بنابراین در صورت لزوم می دانید چگونه از آن استفاده کنید؟

اکثر ابزارهای ضد ویروس این قدرت را دارند که از برنامه های ناخواسته بالقوه (PUA) جلوگیری کنند ، برنامه های دردسر ساز که دقیقاً دقیق نیستند. بدافزار اما کار مفیدی انجام ندهید. اما همه آنها به طور پیش فرض امکان شناسایی PUA را ندارند. تنظیمات شناسایی را بررسی کنید و مطمئن شوید که برای جلوگیری از این مزاحمت ها پیکربندی شده است. به همین ترتیب ، مجموعه امنیتی شما ممکن است اجزایی داشته باشد که تا زمانی که روشن نکنید فعال نیستند. هنگام نصب یک محصول امنیتی جدید ، تمام صفحات پنجره اصلی را ورق بزنید و حداقل نگاهی به تنظیمات بیندازید.

برای اینکه کاملاً مطمئن شوید که آنتی ویروس شما پیکربندی شده و به درستی کار می کند ، می توانید ویرایش کنید به بررسی ویژگی های امنیتی صفحه وب سایت AMTSO (استانداردهای آزمایش ضد بدافزار) سازمان). اگر آنتی ویروس شما عبور نکرد ، وقت آن است که با پشتیبانی فنی تماس بگیرید و دلیل آن را بشناسید. 12 Things to Be More Secure - Features Check

3. از رمزهای عبور منحصر به فرد برای هر ورود استفاده کنید h2>

یکی از ساده ترین راه های سرقت اطلاعات توسط هکرها ، گرفتن دسته ای از ترکیبات نام کاربری و رمز عبور از یک منبع و آزمایش همین ترکیبات در جای دیگر است. به عنوان مثال ، فرض کنید هکرها با هک کردن یک ارائه دهنده ایمیل نام کاربری و رمز عبور شما را دریافت کردند. آنها ممکن است سعی کنند با استفاده از همان نام کاربری و رمز ورود به سایت های بانکی یا فروشگاه های آنلاین مهم وارد شوند. بهترین روش تنها برای جلوگیری از تأثیر دومینو در نقض داده ها استفاده از کلمات عبور گذرواژه قوی و منحصر به فرد برای هر حساب آنلاین آنلاین که دارید.

ایجاد یک گذرواژه منحصر به فرد و قوی برای هر حساب کار انسان نیست. به همین دلیل از یک مدیر رمز عبور استفاده می کنید. چندین مدیر گذرواژه رایگان بسیار رایگان هستند ، و شروع به استفاده از آن زمان کمی طول می کشد. مدیران گذرواژه پیش پرداخت معمولاً ویژگی های بیشتری را ارائه می دهند.

وقتی از مدیر رمز ورود ، تنها رمز عبوری که باید به خاطر بسپار رمزعبور اصلی است که خود مدیر رمز عبور را قفل می کند. هنگام باز کردن قفل ، مدیر گذرواژه شما را به طور خودکار در حسابهای آنلاین خود وارد می کند. این امر نه تنها به ایمن ماندن شما کمک می کند بلکه باعث افزایش کارایی و بهره وری شما می شود. شما دیگر وقت خود را برای تایپ ورود به سیستم و یا مقابله با ناامیدی زمان بر از تنظیم مجدد رمز عبور فراموش شده نمی گذرانید.

4. VPN دریافت کنید و از آن استفاده کنید h2>

هر زمان که با استفاده از شبکه Wi-Fi که متعلق به خودتان نیستید به اینترنت متصل می شوید ، باید از شبکه خصوصی مجازی یا VPN . بگویید به کافی شاپ می روید و به یک شبکه Wi-Fi رایگان متصل می شوید. شما از امنیت آن اتصال چیزی نمی دانید. این امکان وجود دارد که شخص دیگری در آن شبکه ، بدون اینکه شما بدانید ، بتواند پرونده ها و داده های ارسالی از لپ تاپ یا دستگاه همراه شما را جستجو یا سرقت کند. ممکن است صاحب کانون داغ یک کلاهبردار باشد ، و از همه اتصالات Wi-Fi رازهایی را استشمام کند. VPN با استفاده از یک سرور متعلق به شرکت VPN ، ترافیک اینترنت شما را رمزگذاری می کند. این بدان معناست که هیچ کس ، حتی صاحب شبکه Wi-Fi رایگان ، نمی تواند داده های شما را جستجو کند.

با استفاده از VPN آدرس IP شما نیز پنهان می شود. تبلیغ کنندگان و ردیاب هایی که به دنبال شناسایی یا موقعیت جغرافیایی شما از طریق آن آدرس IP هستند ، در عوض آدرس شرکت VPN را مشاهده می کنند. جعل موقعیت مکانی خود با استفاده از سرور VPN در کشور دیگر همچنین می تواند محتوایی را باز کند که در منطقه شما موجود نیست. با توجه به نکته جدی تر ، مدت هاست که روزنامه نگاران و فعالان کشورهای سرکوبگر از فناوری VPN برای برقراری ارتباط ایمن استفاده می کنند.

نتیجه این است که اگر از طریق Wi-Fi وصل شوید – اعم از لپ تاپ ، تلفن یا تبلت – شما واقعاً به یک VPN نیاز دارید. اگر قبلاً هرگز از آن استفاده نکرده اید یا این فناوری کمی فراتر از زرق و برق شما در اینترنت به نظر می رسد ، نگران نباشید ، ما با ویژگی خود در نحوه راه اندازی و استفاده از VPN .

5. از احراز هویت دو عاملی استفاده کنید h2>

احراز هویت دو عاملی می تواند دردناک باشد اما کاملاً امنیت حساب های شما را بیشتر می کند. احراز هویت دو عاملی به این معنی است که برای ورود به حسابهای خود باید لایه دیگری از احراز هویت ، نه فقط یک نام کاربری و رمز عبور را عبور دهید. اگر داده ها یا اطلاعات شخصی در یک حساب حساس یا ارزشمند هستند و حساب احراز هویت دو عاملی را ارائه می دهد ، باید آن را فعال کنید. Gmail ، Evernote و Dropbox چند نمونه از خدمات آنلاین هستند که احراز هویت دو عاملی را ارائه می دهند.

احراز هویت دو عاملی با استفاده از حداقل دو شکل مختلف احراز هویت هویت شما را تأیید می کند: چیزی که هستید ، چیزی که دارید یا چیزی که می دانید. چیزی که می دانید رمز عبور است ، به طور طبیعی. چیزی که شما هستید می تواند به معنای احراز هویت با استفاده از اثر انگشت یا تشخیص چهره باشد. چیزی که دارید می تواند تلفن همراه شما باشد. ممکن است از شما خواسته شود کدی را که از طریق متن ارسال شده است وارد کنید یا روی یک دکمه تأیید در برنامه تلفن همراه ضربه بزنید. چیزی که دارید همچنین می تواند یک کلید امنیتی

href=”https://www.pcmag.com/how-to/protect-your-online-accounts-physical-security-key “فیزیکی شما باشد. گوگل و مایکروسافت اعلام کرده اند که به سمت این نوع احراز هویت فشار وارد کرده اند.

اگر فقط از رمز عبور برای احراز هویت استفاده می کنید ، هرکسی که این گذرواژه را یاد بگیرد مالک حساب شما است. با فعال کردن احراز هویت دو عاملی ، گذرواژه به تنهایی بی فایده است. بیشتر مدیران رمز عبور از دو عاملی پشتیبانی می کنند ، اگرچه برخی فقط وقتی اتصال از طریق دستگاه جدید را تشخیص می دهند به آن احتیاج دارند. فعال کردن احراز هویت دو عاملی برای مدیر گذرواژه شما یک امر ضروری است.

ویژگی ما در مورد افرادی که دارای احراز هویت دو عاملی و نحوه تنظیم آن می تواند به شما در شروع کمک کند.

6. از رمزهای عبور حتی در صورت اختیاری بودن آنها استفاده کنید h2>

قفل رمز عبور را در هر کجا که موجود است اعمال کنید ، حتی اگر اختیاری باشد. به تمام اطلاعات شخصی و ارتباطات موجود در تلفن هوشمند خود فکر کنید. بدون قفل رمز عبور غیرقابل تصور است. 12 Things to Be More Secure - Passcode

بسیاری از تلفن های هوشمند به طور پیش فرض پین چهار رقمی ارائه می دهند. به این قناعت نکن در صورت وجود از احراز هویت بیومتریک استفاده کنید و یک رمز عبور قوی تنظیم کنید ، نه یک پین چهار رقمی احمقانه. به یاد داشته باشید ، حتی وقتی از Touch ID یا معادل آن استفاده می کنید ، باز هم می توانید با کد عبور احراز هویت کنید ، بنابراین باید قوی باشد.

دستگاه های مدرن iOS یک گزینه شش رقمی را ارائه می دهند. نادیده بگیر. به تنظیمات> شناسه لمسی و رمز عبور بروید و تغییر رمز عبور را انتخاب کنید (یا اگر کد عبور را اضافه نکنید). در صورت نیاز ، رمز عبور قدیمی خود را وارد کنید. در صفحه برای وارد کردن کد جدید ، کد سفارشی عددی را انتخاب کنید. یک گذرواژه قوی وارد کنید ، سپس آن را به عنوان یادداشت ایمن در مدیر گذرواژه خود ضبط کنید.

دستگاههای مختلف Android مسیرهای مختلفی را برای تنظیم رمز عبور قوی ارائه می دهند. تنظیمات Screen Lock را در دستگاه خود پیدا کنید ، پین قدیمی خود را وارد کنید و گذرواژه (در صورت وجود) را انتخاب کنید. مانند دستگاه iOS ، یک گذرواژه قوی اضافه کنید و آن را به عنوان یادداشت ایمن ضبط کنید.

7. پرداخت با تلفن هوشمند h2>

سیستم استفاده از کارت اعتباری منسوخ شده و به هیچ وجه ایمن نیست. این تقصیر شما نیست ، اما کاری است که می توانید در این مورد انجام دهید. به جای شلاق زدن کارت اعتباری قدیمی ، از Apple Pay یا معادل Android آن در هر کجا که می توانید استفاده کنید. وقتی صحبت از برنامه ها می شود ، گزینه های زیادی وجود دارد. در واقع ، ما یک جمع کامل از برنامه های پرداخت تلفن همراه داریم. راه اندازی تلفن هوشمند خود به عنوان دستگاه پرداخت معمولاً یک فرآیند ساده است. این کار معمولاً با برداشتن عکس کارت اعتباری شروع می شود که برای تهیه نسخه پشتیبان از پرداخت های مبتنی بر برنامه خود استفاده خواهید کرد. و تنظیمات تقریباً در آنجا پایان می یابد. شما آماده هستید. 12 Things to Be More Secure - NFC

پایانه های نقطه فروش که از پرداخت مبتنی بر تلفن های هوشمند پشتیبانی می کنند ، معمولاً این واقعیت را با یک نماد نشان می دهند ، از تصویر دستی که تلفن هوشمند را در دست گرفته تا نمایش تلطیف موج رادیویی. فقط دستگاه خود را روی ترمینال قرار دهید ، با تأیید اعتبار انگشت احراز هویت کنید و هزینه خود را پرداخت کرده اید.

چه چیزی بهتر از استفاده از خود کارت اعتباری است؟ این برنامه یک کد تأیید اعتبار یکبار مصرف ایجاد می کند که فقط برای معاملات فعلی مناسب است. حتی اگر کسی آن کد را ضبط کند ، به درد او نمی خورد. و پرداخت با برنامه تلفن هوشمند امکان سرقت اطلاعات توسط را از بین می برد. اسکنر کارت اعتباری .

برخی از برنامه های پرداخت تلفن های هوشمند به شما امکان پرداخت آنلاین با کد یکبار مصرف مشابه را می دهند. اگر مال شما نیست ، . به طور معمول ، به جای کارت اعتباری واقعی خود یک شماره موقتی برای استفاده دریافت می کنید و هزینه ها به حساب عادی شما می رسد. شماره کارت موقت پس از انقضا دوباره کار نمی کند. دفعه بعدی که شرکت کارت اعتباری یا بانکتان با شما تماس گرفت تا نسخه جدید خود را بفروشد ، از شماره کارت یکبار مصرف بپرسید.

همچنین می توانید با استفاده از شماره سوم از شماره کارت اعتباری یکبار مصرف محافظت کنید. برنامه های مهمانی برای مثال ، Abine Blur Premium ، می تواند شماره کارت اعتباری ، آدرس ایمیل و شماره تلفن ها. شما مثل همیشه خرید می کنید و ارتباط برقرار می کنید ، اما تاجر اطلاعات واقعی شما را دریافت نمی کند.

8. از آدرس های ایمیل مختلف برای انواع حساب های مختلف استفاده کنید h2>

افرادی که از نظر امنیتی بسیار سازمان یافته و روشمند هستند ، معمولاً از آدرس های ایمیل مختلف برای اهداف مختلف استفاده می کنند تا هویت های آنلاین مرتبط با آنها را جدا نگه دارند. اگر یک ایمیل فیشینگ که ادعا می کند از طرف بانک شما است به حسابی وارد می شود که فقط برای رسانه های اجتماعی استفاده می کنید ، می دانید که جعلی است.

توصیه شده توسط ویراستاران ما h3>

نگه داشتن یک آدرس ایمیل اختصاص داده شده برای ثبت نام در برنامه هایی را که می خواهید امتحان کنید ، اما ممکن است دارای امنیت مشکوک باشد یا ممکن است با پیام های تبلیغاتی شما را اسپم کند. پس از تأیید سرویس یا برنامه ، با استفاده از یکی از حسابهای ایمیل دائمی خود ثبت نام کنید. اگر حساب اختصاصی شروع به دریافت هرزنامه کرد ، آن را ببندید و یک حساب جدید ایجاد کنید. این نسخه ای است که خودتان انجام می دهید از ایمیل های پوشیده ای که از Abine Blur و سایر خدمات حساب ایمیل یکبار مصرف دریافت می کنید.

بسیاری از سایت ها آدرس ایمیل شما را با نام کاربری شما برابر می کنند ، اما برخی از آنها به شما اجازه می دهند نام کاربری خود را انتخاب کنید . هر بار استفاده از نام کاربری متفاوتی را در نظر بگیرید – سلام ، مدیر گذرواژه شما آن را به خاطر می آورد! اکنون هرکسی که بخواهد وارد حساب شما شود باید نام کاربری و رمز ورود را حدس بزند.

9. حافظه پنهان خود را پاک کنید h2>

هرگز مقدار حافظه پنهان مرورگر خود را درباره شما دست کم نگیرید. کوکی های ذخیره شده ، جستجوهای ذخیره شده و سابقه وب می تواند به آدرس منزل ، اطلاعات خانواده و سایر اطلاعات شخصی اشاره داشته باشد. 12 Things to Be More Secure - Clear Browser

برای محافظت بهتر از اطلاعاتی که ممکن است در کمین تاریخچه وب شما باشد ، حتما کوکی های مرورگر را حذف کرده و تاریخچه مرورگر خود را به طور منظم پاک کنید. آسان است. در Chrome ، Edge ، Firefox ، Internet Explorer یا Opera ، کافیست Ctrl + Shift + Del را فشار دهید تا گفتگویی ظاهر شود که به شما اجازه می دهد عناصر داده مرورگر را پاک کنید.

حذف کوکی ها ممکن است باعث شود مشکل برای برخی از وب سایت ها – ممکن است شخصی سازی را اعمال کرده باشید. اکثر مرورگرها به شما اجازه می دهند وب سایت های مورد علاقه خود را که نباید کوکی های آنها پرتاب شود ، لیست کنید.

برای راهنمای کامل شروع ، می توانید ویژگی ما را در نحوه پاک کردن حافظه پنهان خود در هر مرورگری .

10. ویژگی “ذخیره گذرواژه” را در مرورگرها خاموش کنید h2>

در مورد آنچه مرورگر شما درباره شما می داند ، بیشتر مرورگرها شامل یک راه حل داخلی برای مدیریت رمز عبور هستند. با این حال ما در PCMag آنها را توصیه نمی کنیم. به نظر ما بهترین کار این است که حفاظت از رمز عبور را به متخصصانی بسپاریم که مدیر رمز عبور هستند.

درباره این موضوع فکر کنید. وقتی مدیر رمز ورود شخص ثالث را نصب می کنید ، معمولاً امکان وارد کردن رمز ورود شما از حافظه مرورگر را فراهم می کند. اگر مدیر رمز عبور می تواند این کار را انجام دهد ، مطمئن باشید برخی از نرم افزارهای مخرب نیز می توانند همین کار را انجام دهند. علاوه بر این ، نگه داشتن رمزهای عبور خود در یک مدیر رمز عبور مرکزی و مرکزی ، به شما امکان می دهد از آنها در همه مرورگرها و دستگاه ها استفاده کنید.

نحوه جلوگیری از کلاهبرداری فیشینگ

.

یک جمله رایج وجود دارد: اگر برای یک سرویس هزینه نمی کنید ، یک شخص نیستید مشتری؛ شما محصول هستید سایت های رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشتن افکار و تصاویر خود با دوستان را برای شما آسان می کند ، اما به راحتی می توانید اشتراک گذاری بیش از حد را انجام دهید.

شما می توانید داده های فیس بوک خود را بارگیری کنید تا ببینید چه غول رسانه های اجتماعی در مورد شما می دانند. ممکن است کاملاً چشم باز باشد ، خصوصاً اگر شما فردی هستید که به طور معمول روی آزمونهایی که نیاز به دسترسی به حساب شبکه اجتماعی شما دارند ، کلیک می کند. واقعاً ، نیازی نیست که بدانید کدام نژاد پرنسس یا سگ دیزنی هستید.

می توانید مقدار داده های رفتن به فیس بوک را با غیر فعال کردن بستر اشتراک گذاری به طور کامل. پس از انجام این کار ، دوستان شما دیگر نمی توانند اطلاعات شخصی شما را فاش کنند. نمی توانید داده ها را به برنامه ها از دست بدهید ، زیرا نمی توانید از برنامه ها استفاده کنید. و نمی توانید از اعتبار نامه فیس بوک خود برای ورود به وب سایت های دیگر استفاده کنید (که همیشه ایده بدی بود).

البته ، سایر سایت های رسانه های اجتماعی نیز نیاز به توجه دارند. Google احتمالاً بیشتر از Facebook از شما اطلاعات دارد ، بنابراین برای مدیریت Google خود اقدام کنید. حریم خصوصی نیز اطمینان حاصل کنید که هر سایت رسانه اجتماعی را پیکربندی کرده اید تا پست های شما عمومی نباشند (خوب ، همه به جز توییتر). قبل از آشکار کردن بیش از حد در یک پست ، دو بار فکر کنید ، زیرا ممکن است دوستانتان آن را با دیگران به اشتراک بگذارند. با مراقبت می توانید حریم خصوصی خود را بدون از دست دادن سرگرمی و ارتباطات رسانه های اجتماعی حفظ کنید.

دیدگاه ها 0

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید

X