فیس بوک با باز کردن درب بازگشت 2023 ، حساب های ترامپ را با تحریم 2 ساله اعمال می کند

(عکس از جیمز دیوانی / تصاویر GC)

دونالد ترامپ حداقل تا ژانویه 2023 ممنوع از حضور در فیس بوک خواهد بود ، در آن زمان شبکه اجتماعی “ارزیابی می کند که آیا خطر امنیت عمومی کاهش یافته است” و تصمیم می گیرد که آیا رئیس جمهور سابق باید کنترل حساب های فیس بوک و اینستاگرام خود را دوباره بدست آورد.

خبر اعلام شد همراه با جزئیات نحوه اجرای قوانین فیس بوک برای شخصیت های عمومی که در حال پیشروی هستند. ترامپ پس از ارسال حمایت خود از یک گروه طرفدار ترامپ که در ژانویه به پایتخت آمریكا حمله كرد ، “به طور نامحدود” از سیستم عامل معلق شد.

امروز این شرکت گفت: “با توجه به شرایط جدی که باعث تعلیق آقای ترامپ شد ، ما معتقدیم که اقدامات وی نقض شدید قوانین ما است که بالاترین مجازات موجود در پروتکل های اجرایی جدید را دارد.” . “ما حساب های او را به مدت دو سال معلق می کنیم ، از تاریخ تعلیق اولیه در 7 ژانویه امسال.”

ژانویه 2023 بیایید ، فیس بوک از “متخصصان” می خواهد “عوامل خارجی ، از جمله موارد را ارزیابی کنند خشونت ، محدودیت در اجتماعات مسالمت آمیز و سایر نشانه های ناآرامی های مدنی “، گفته شد. “اگر تشخیص دهیم که هنوز خطر جدی برای امنیت عمومی وجود دارد ، محدودیت را برای مدت زمان مشخصی تمدید خواهیم کرد و ارزیابی مجدد را ادامه می دهیم تا زمانی که خطر از بین برود.”

Trump's facebook account
اعتبار: فیس بوک

اگر ترامپ مجاز به بازگشت باشد ، “در صورت تخلف بیشتر آقای ترامپ در آینده ، تا حذف دائمی صفحات و حسابهای خود ،” مجازاتهای سریعی وجود دارد که به سرعت در حال افزایش است. ” توضیح داد.

این تصمیم بدون شک طرفداران ترامپ و منتقدان را خشمگین خواهد کرد ، که فیس بوک نیز اذعان کرد. “ما می دانیم که تصمیم امروز توسط بسیاری از افراد در مخالفان شکاف سیاسی مورد انتقاد قرار خواهد گرفت – اما کار ما این است که تصمیم بگیریم تصمیمی به روشی متناسب ، منصفانه و شفاف ، مطابق با دستورالعمل هایی که هیئت نظارت به ما داده است. “این شرکت گفت.

آن هیئت نظارت ، نهادی مستقل که فیس بوک جنجالی را ارزیابی می کند تصمیمات حذف محتوا و تصمیمات لازم الاجرا ، پیدا شد که اعمال تعلیق نامحدود به حساب ترامپ نامناسب است. طبق هیئت مدیره ، فیس بوک نیاز داشت که یک بار و برای همیشه رویکرد خود را در تنظیم حساب رئیس جمهور سابق روشن کند.

فیس بوک اکنون به تعلیق دو ساله رضایت داده و آن را بازدارنده ترامپ و سایر شخصیت های عمومی از “ارتکاب چنین تخلفات شدید در آینده و متناسب بودن با شدت تخلف خود” خوانده است.

این رویکرد مشابه YouTube است که دسترسی ترامپ به حساب خود را نیز به حالت تعلیق درآورد. سایت متعلق به Google قصد دارد دسترسی را برگردانید اما فقط در صورت از بین رفتن احتمال خشونت سیاسی بیشتر. توییتر گفته است که ترامپ برای همیشه ممنوع است.

توصیه شده توسط ویراستاران ما h3>

ترامپ در بیانیه ای گفت که این تصمیم برای رای دهندگان وی “توهین” است ، گزارش های CNBC .

در طی در جلسه توجیهی مطبوعاتی جمعه ، جن مطبوعاتی کاخ سفید گفت: “این تصمیم یک شرکت خصوصی است. چند سال دیگر خواهیم دید که ارزیابی آنها چیست” ، افزود که “بعید به نظر می رسد که گورخر در دو سال آینده راههای خود را تغییر خواهد داد “، اشاره به رئیس جمهور سابق.

یادداشت سردبیران: با نظرات ترامپ و پساکی.

این خبرنامه ممکن است حاوی تبلیغات ، معاملات یا پیوندهای وابسته باشد. مشترک شدن در یک خبرنامه نشانگر رضایت شما از شرایط استفاده و خط مشی رازداری . هر زمان که بخواهید می توانید عضویت در خبرنامه ها را لغو کنید.

دیدگاه ها 0

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید

X